Novostavba či rekonstrukce

Novostavba rodinného domu

Máte v plánu stavět novostavbu rodinného domu? Hledáte v okolí svého bydliště vhodný pozemek? Přemýšlíte, jestli koupit dražší pozemek na okraji města nebo levnější pozemek v některé z obcí v okolí? Nevíte, co vše Vás bude čekat za výdaje kromě samotné stavby rodinného domu? Nevíte, jestli Vámi vyhlédnutý pozemek je ideální pro Váš dům?

Neváhejte se na nás obrátit. Vyposlechneme Vaše přání a představy o bydlení. Rádi Vám pomůžeme posoudit pozemek z hlediska územního plánu či tzv. územních regulativ, což jsou podmínky obce či města na výstavbu v dané lokalitě. Dále promyslíme a předjednáme připojení se správci inženýrských sítí. Posoudíme vhodnost pozemku z hlediska založení. Najdeme optimální řešení pro jednotlivé typy rodinných domů, a tak Vás ochráníme před nečekanými výdaji při zakoupení nevhodného pozemku.

Typický pozemek v tzv. satelitním městečku
Typický pozemek v tzv. satelitním městečku

Základem posouzení je samozřejmě finanční náročnost. A tak nabízíme i kalkulaci nákladů na realizaci všech potřebných průzkumů pozemku (inženýrsko – geologický průzkum, radonový průzkum, výškopis a polohopis pozemku, …) jako podklad pro projektanty a přibližnou finanční náročnost na realizaci přípojek inženýrských sítí.

Cena a termín

cena je závislá od rozsahu potřebných stavebních prací a je předmětem individuální kalkulace. Z pohledu časové náročnosti je termín individuální.

Rekonstrukce stávajícího domu

Dáte raději přednost rekonstrukci stávajícího domu, protože se Vám líbí lokalita, nebo nechcete stavět novostavbu, ať už z jakýchkoliv důvodů? I pro Vás máme řešení.

Rekonstrukce a přístavba stávajícího domu
Rekonstrukce a přístavba stávajícího domu

Kontrola technického stavu nemovitosti není znakem nedůvěry, ale naopak ujištění obou smluvních stran, že předmět prodeje či předání nemovitosti je v pořádku a cena odpovídá hodnotě.

Většina z nás si při koupi osobního automobilu v autobazaru v ceně v řádech desítek, mnohdy i stovek tisíc Kč, vezme na pomoc odborného konzultanta. Je s podivem, proč při koupi domu či bytu ve stovkách tisíc či milionech korun již není takový zájem o využití služeb odborníka.

Vaše nemovitost bude posouzena z těchto hledisek:

  • Statika (jako základ stavby)
  • Hydroizolace
  • Tepelná technika (případný únik tepla, tepelné mosty)
  • Technické zařízení budov (správná funkce vytápění, vzduchotechniky)
  • Povrchové úpravy (okna, dveře, omítky, obklady, podlahy, podhledy...)
  • Akustika (nežádoucí zvuky)
  • Požárně bezpečnostní řešení (riziko požáru)

Vámi vybraný objekt posoudíme z hlediska proveditelnosti Vámi požadovaných stavebních úprav a stanovíme přibližné náklady na rekonstrukci. Tím pádem můžete posoudit finanční náročnost rekonstrukce stavby a novostavby.

V opačném případě hrozí, že zakoupíte objekt, který neumožní realizaci Vašich požadavků na rekonstrukci anebo bude jeho technický stav vyžadovat značné investice, což bude mnohdy nad Vaše možnosti a budete muset řešit kompromisy či prodej nemovitosti.

Cena a termín

je závislá od rozsahu potřebných stavebních prací a je předmětem individuální kalkulace.

icon-dotaznik Dotazník investora

2024 © DAMprojekt